Events
  • No Events
March 2023
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Bulletin board

По повод одбележувањето на 95-годишнината од раѓањето на Блаже Конески

По повод одбележувањето на 95-годишнината од раѓањето на Блаже Конески, познатиот македонски поет, писател, преведувач, научник и лингвист, централната свеченост на Друштвото на писателите на Македонија под наслов „Средба на генерации“ ќе се одржи на 19.12.2016 г. на Педагошкиот факултет „Св. Климент Охридски“ – Скопје, со почеток во 12 часот.
На оваа значајна прослава ќе учествуваат 20 поети од ДПМ, како и млади поети студенти на нашиот Факултет. 
Удостоени од високата почит и честа што ѝ е укажана на нашата високонаучно и образовна институција, за нас ќе претставува особено задоволство доколку со Вашето присуство го збогатите споделувањето на овој значаен културно-уметнички настан.
Културно-програмска комисија при 
Педагошкиот факултет „Св. Климент Охридски“ – Скопје
Quick links

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________