Events
  • No Events
December 2016
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Bulletin board

Daily Archives: December 15, 2016

По повод одбележувањето на 95-годишнината од раѓањето на Блаже Конески

По повод одбележувањето на 95-годишнината од раѓањето на Блаже Конески, познатиот македонски поет, писател, преведувач, научник и лингвист, централната свеченост на Друштвото на писателите на Македонија под наслов „Средба на генерации“ ќе се одржи на 19.12.2016 г. на… Continue reading
Quick links

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________