Студ. парламент
Докторски студии
Доквалификација

_________________________

јуни 2020
П В С Ч П С Н
« Јан    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Огласна табла

„Отворен ден“

Драги матуранти, наши идни студенти,

Универзитетот „Св. Кирил и Методиj“ во Скопје и Педагошкиот факултет „Св. Климент Охридски“ – Скопје Ве поканувaат на манифестацијата „Отворен ден“, која ќе се одржи на 22 август 2019 година, од 18:00 до 22:00 часот на плоштадот „Македонија“ во Скопје.

На манифестацијата ќе имате можност да се запознаете со студиските програми на единиците на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, како и со студиските програми на Педагошкиот факултет „Св. Климент Охридски“ – Скопје.

За време на настанот со своја уметничка програма ќе се претстават студентите од Факултетот за музички уметности и учесниците на Меѓународниот студентски фолклорен фестивал и Етнофестивалот на солидарноста.

Воедно, во текот на настанот, идните студенти ќе имаат можност за on-line регистрирање на кандидатите заинтересирани за запишување во I-know системот.

 

 

УПИСИ 2019/20
Септември сесија19
______________________

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________