Студ. парламент
Докторски студии
Доквалификација

_________________________

јуни 2020
П В С Ч П С Н
« Јан    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Огласна табла

Меѓународна студентска конференција за специјална едукација и рехабилитација „Разменуваме знаења – создаваме можности”

Почитувани студенти!
Ве покануваме на 2. Меѓународна студентска конференција за специјална едукација и рехабилитација „Разменуваме знаења – создаваме можности” која ќе се одржи 13-15.09.2019 година на Филозофскиот Факултет во Скопје, Р. Македонија.
со цел да ги обединат колегите и студентите од сите факултети да размислуваат како идни професионалци да придонесат за подобрување на квалитетот на живот на лицата со попреченост.
Покрај реализација на конференцијата, целта е и развивање на соработката меѓу студентите и колегите од различни факултети
да размислуваат како идни професионалци да придонесат за подобрување на квалитетот на живот на лицата со попреченост.
Рокот за пријавување на студентски трудови е завршен официјално, но интерен договор ни е да примаме до 7 јули.
Потребни информации можете да добиете и на следниот линк:
УПИСИ 2019/20
Септември сесија19
______________________

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________