Студ. парламент
Докторски студии
Доквалификација

_________________________

October 2020
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Огласна табла

Некатегоризирано

ЈАВЕН ОГЛАС за ангажирање на Тутори за реализација на туторска поддршка за ученици

ЈАВЕН ОГЛАС за ангажирање на Тутори за реализација на туторска поддршка за ученици Роми кои учат во основно образование во Р.Македонија за учебната 2016/17 година Здружението за поддршка на маргинализирани групи Ромски Ресурсен Центар – Скопје и Асоцијација… Continue reading

КОНКУРС ВО РАМКИ НА ПРОГРАМАТА ЕРАЗМУС+

УНИВЕРЗИТЕТОТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ” ВО СКОПЈЕ

објавува 

КОНКУРС
ВО РАМКИ НА ПРОГРАМАТА ЕРАЗМУС+
АКЦИЈА 1: ИНДИВИДУАЛНА МОБИЛНОСТ ЗА СТУДЕНТИ И НАСТАВЕН КАДАР
за летниот семестар во академската 2016/2017 година 

Во рамки на програмата ЕРАЗМУС+… Continue reading

ИНФОРМАЦИЈА ЗА УПИС НА СТУДЕНТИ 2016-2017

upisi

ПОЧИТУВАНИ!!

ВО ПРИЛОГ Е PDF ДОКУМЕНТОТ ИНФОРМАЦИЈА ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА КОНКУРСОТ ЗА ЗАПИШУВАЊЕ НА СТУДЕНТИ НА ПРВ ЦИКЛУС СТУДИИ ВО УЧЕБНАТА 2016/2017 ГОДИНА.
ЗА ПРЕВЗЕМАЊЕ НА ИСТИОТ КЛИКНЕТЕ ТУКА

 

НА СЛЕДНОТО ВИДЕО Е ПРЕТСТАВЕНО КАКО ТРЕБА ДА СЕ ПОПЛНИ… Continue reading

РАСПОРЕДОТ ЗА ИСПИТНАТА СЕСИЈА АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ 2016 година

img001

ПОЧИТУВАНИ ВО ПРИЛОГ СЕ ДОКУМЕНТИТЕ ПОДЕЛЕНИ ПО ГРУПИ:

AVGUST-SEPTEMVRI ISPITNA SESIJA2016-MAKEDONSKI I TURSKI-STUDISKA PROGRAMA 2013-2014

AVGUST-SEPTEMVRI ISPITNA SESIJA2016-MAKEDONSKI I TURSKI-STUDISKA PROGRAMA 2010-2011

AVGUST-SEPTEMVRI ISPITNA SESIJA 2016-PROEKT 45-STUDISKA PROGRAMA 2013-2014

AVGUST-SEPTEMVRI ISPITNA SESIJA 2016-PROEKT 45-STUDISKA PROGRAMA 2010-2011

AVGUST-SEPTEMVRI ISPITNA SESIJA 2016-NOVA… Continue reading

СООПШТЕНИЕ ЗА ИСПИТИТЕ КАЈ ПРОФ. Д-Р СВЕТЛАНА КАМЏИЈАШ

СООПШТЕНИЕ

СЕ ИЗВЕСТУВААТ СТУДЕНТИТЕ ДЕКА ИСПИТИТЕ КАЈ  ПРОФ. Д-Р СВЕТЛАНА КАМЏИЈАШ ВО ВТОРАТА ДЕКАДА  ЌЕ СЕ РЕАЛИЗИРААТ ПО СЛЕДНИОВ РЕДОСЛЕД:

-ЛОГИКА И ФИЛОЗОФИЈА – 8.06.2016 ГОДИНА СО ПОЧЕТОК ВО 9:00 ЧАСОТ;

-ЕСТЕТИКА – 7.06.2016 ГОДИНА СО ПОЧЕТОК ВО… Continue reading

Свечено доделување дипломи за ВТОР циклус студии 21.5.2016 12:00ч

 

Screenshot_1

ПЕДАГОШКИОТ ФАКУЛТЕТ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ – СКОПЈЕ
Ве покануваме на свеченото доделување дипломи и нивните додатоци на ден 21.5.2016 г. (сабота) во 12.оо часот во големиот амфитеатар на Факултетот.
Вашето присуство ќе го збогати овој чин. 

Ве очекуваме!… Continue reading

Свечено доделување дипломи за ПРВ циклус студии 21.5.2016 12:00ч

Screenshot_1

ПЕДАГОШКИОТ ФАКУЛТЕТ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ – СКОПЈЕ
Ве покануваме на свеченото доделување дипломи и нивните додатоци на ден 21.5.2016 г. (сабота) во 12.оо часот во големиот амфитеатар на Факултетот.
Вашето присуство ќе го збогати овој чин. 

Ве очекуваме!

 … Continue reading

РАСПОРЕД ЗА ИСПИТНА СЕСИЈА МАЈ-ЈУНИ 2016

Во прилог следи распоредот за испитната сесија МАЈ-ЈУНИ 2016 година, за сите студиски групи
Истата ќе се реализира во две декади
.
УПИСИ 2020/2021
Септември Сесија20
______________________

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________