Студ. парламент
Докторски студии
Доквалификација

_________________________

October 2020
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Огласна табла

Некатегоризирано

По повод одбележувањето на 95-годишнината од раѓањето на Блаже Конески

По повод одбележувањето на 95-годишнината од раѓањето на Блаже Конески, познатиот македонски поет, писател, преведувач, научник и лингвист, централната свеченост на Друштвото на писателите на Македонија под наслов „Средба на генерации“ ќе се одржи на 19.12.2016 г. на… Continue reading

8 Декември, празникот на големиот просветител и учител св. Климент Охридски

_utf-8_b_0j_qvtc60ldqvdcwinc30lag0khqstc10yfqtq_-_utf-8_b_0l3qscdqsnc60ldqtnc10lzqungy0lauanbn__utf-8_b_0j_qvtc60ldqvdcwinc30lag0khqstc10yfqtdc9_-_utf-8_b_0lag0ldqutcw0ltqtdc80ljrmncwideuanbn_

Во пресрет на 8 Декември, празникот на големиот просветител и учител св. Климент Охридски, Педагошкиот факулет „Св. Климент Охридски“ – Скопје ги одбележува својот патронен празник и големиот јубилеј 1100 години од упокојувањето на својот патрон.

По… Continue reading

Соопштение за предметот Инклузивно образование

   СООПШТЕНИЕ

 

Им се соопштува  на вонредните студенти, кој го слушаат предметот Инклузивно образование кај проф. д-р Зора Јачова, дека скратената настава по наведениот предмет ќе се реализира на ден 19.11.2016 год. (Сабота) во 15:00 часот,  … Continue reading

ОДЛОЖЕНА планинарска тура „Водно 2016“

Поради лошите временски услови планираната традиционална планинарска тура „Водно 2016“ која беше предвидено да се одржи на 9 ноември 2016 година (среда) ќе биде одложена. За терминот на одржување ќе следи дополнителна информација!

КОНКУРС ЗА НАЈДОБАР ЕСЕЈ

КОНКУРС 

          Педагошкиот факултет „Св. Климент Охридски“ во Скопје повеќе години наназад презема активности со кои го чествува свечениот ден на светителот Климент Охридски како наш Патронен празник. Во рамките на… Continue reading

КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР СТУДЕНТ

Педагошки факултет „Св. Климент Охридски“ во Скопје распишува

КОНКУРС
ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР СТУДЕНТ

 

Услови за конкурирање:

  1. Првпат запишан како редовен студент во IV година на студии.
  2. Потребни документи за конкурирање:

Решение за прием на кандидати ТРЕТ УПИСЕН РОК 2016/17

Одделенска настава македонски- Приватна квота

Одделенска настава турски- Вонредни

Предучилишно воспитание македонски – Приватна квота

Предучилишно воспитание албански – Приватна квота

Предучилишно воспитание турски – Приватна квота

Библиотекарство

Предучилишно воспитание албански – Нерангирани

УПИСИ 2020/2021
Септември Сесија20
______________________

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________