Студ. парламент
Докторски студии
Доквалификација

_________________________

декември 2019
П В С Ч П С Н
« Ное    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Огласна табла

Упис на нови студенти во учебна 2019/20

Во врска со претстојниот упис за нови студенти на прв циклус студии на студиските програми на УКИМ во Скопје, во академската 2019-2020 година,

Ве известуваме дека термините за упис се следниве:

.

-Прв уписен рок 29.8 и 30.8.2019 година, 

-Втор уписен рок 12.9 и 13.9.2019 година и 

-Трет уписен рок 25.9.2019 година.


УПИСИ 2019/20
Септември сесија19
______________________

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________