Студ. парламент
Докторски студии
Доквалификација

_________________________

декември 2019
П В С Ч П С Н
« Ное    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Огласна табла

Испити во втора декада кај проф. д-р Маја Рауник Кирков

ИЗВЕСТУВАЊЕ

 

Се известуваат сите студенти од групите Одделенска настава и Предучилишно воспитание (редовни, вонредни, од проектот 40/45) дека закажаните испити во втора декада кај проф. д-р Маја Рауник Кирков се презакажуваат во следниве термини:

 

25.6.2019, вторник

13:00 часот во кабинет 222

Кукларство и сценографија

16:00 часот во кабинет 222

Креативна ликовна работилница

Сликарски и цртачки техники по ликовно

Проект 45 и вонредни студенти

16:00 часот во кабинет 222

Кукларство и сценографија

Креативна ликовна работилница

Сликарски и цртачки техники по ликовно

26.6.2019, среда

9:00 часот во  предавална 116  Методика на ликовно образование и Методика на ликовно воспитание

10:30 часот во  предавална 116  Основи на ликовно образование и  Основи на ликовно воспитание

Проект 45 и вонредни студенти

17.00 часот во  предавалана 116  Основи на ликовно образование/ воспитание  и Методика на ликовно образование/ воспитание

 

 

раководителка на Институтот за предучилишно воспитание

проф. д-р Елизабета Бандиловска

 

УПИСИ 2019/20
Септември сесија19
______________________

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________