Информатори


————————————————-


————————————————–


Настани
  • No Events
Категории
  • Без категории
јуни 2018
П В С T П С С
« Мај    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Огласна табла

Известување за промена на термини во испитната сесија

ИЗВЕСТУВАЊЕ 

  1. Се известуваат сите студенти од сите групи на македонски наставен јазик (редовни, вонредни, од проектот 40/45) кои полагаат предмети кај проф. д-р Мито Спасевски дека испитите во втора декада закажани на 4.6.2018 г. се презакажуваат на 12.6.2018 г. во истите временски термини во просторија бр. 115.

2. Се известуваат сите студенти од сите групи на македонски и на турски наставен јазик (редовни, вонредни, од проектот 40/45) кои полагаат предмети кај проф. д-р Аднан Ќахил дека испитите во прва декада закажани на 26.5.2018 г. и во втора декада закажани на 9.6.2018 г. се презакажуваат во еден термин на 8.6.2018 г. во 16 часот.

3. Се известуваат сите студенти од сите групи и од сите студиски програми (редовни, вонредни, од проектот 40/45) кои полагаат кај проф. д-р Розалина Попова-Коскарова дека испитите по предметите Методика на воспитна работа и Современи педагошки теории и концепции се презакажуваат од 31.5.2018 г. на 2.6.2018 г.  во следниве временски термини:

  1. Методика на воспитна работа – од 9:30 часот
  2. Современи педагошки теории и концепции – од 12 часот

 

раководителка на Институтот за предучилишно воспитание

проф. д-р Елизабета Бандиловска

 

Корисни линкови

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________