УПИСИ 2018/19
Информатори


————————————————-


————————————————–


Настани
  • No Events
Категории
  • Без категории
јули 2018
П В С T П С С
« Јун    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Огласна табла

Соопштение за ден на албанската азбука

С О О П Ш Т Е Н И Е
За среда, 22.11.2017 год.

Им се соопштува на вработените и студентите на Педагошкиот факултет “Св. Климент Охридски” во Скопје, дека среда, 22.11.2017 год., Ден на албанската азбука, е неработен ден за припадниците на албанската заедница во Република Македонија. На именуваните им се честита претстојниот празник.

За деканатската управа,
Проф. д-р Емиљ Сулејмани

Корисни линкови

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________