УПИСИ 2018/19
Информатори


————————————————-


————————————————–


Настани
  • No Events
Категории
  • Без категории
јули 2018
П В С T П С С
« Јун    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Огласна табла

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРЕДАВАЊА ПО ПРЕДМЕТОТ АНГЛИСКИ ЈАЗИК

СЕ ИЗВЕСТУВААТ СТУДЕНТИТЕ КОИ ГО ИЗБРАЛЕ ПРЕДМЕТОТ АНГЛИСКИ ЈАЗИК ОД ЛИСТАТА НА УКИМ, ДЕКА НА ДЕН 21.10.2017 ГОДИНА (САБОТА), ВО ГОЛЕМИОТ АМФИТЕАТАР, ЌЕ ЗАПОЧНАТ ДА СЕ РЕАЛИЗИРААТ ПРЕДАВАЊА И ТОА:

  • ОД 10 ДО 13 ЧАСОТ, ПРЕДАВАЊА ЗА СТУДЕНТИТЕ КОИ СТУДИРААТ НА АЛБАНСКИ НАСТАВЕН ЈАЗИК (ОДДЕЛЕНСКА НАСТАВА И ПРЕДУЧИЛИШНО ВОСПИТАНИЕ), И
  • ОД 13.15 ДО 16.15 ЧАСОТ, ПРЕДАВАЊА ЗА СТУДЕНТИТЕ КОИ СТУДИРААТ НА МАКЕДОНСКИ И ТУРСКИ НАСТАВЕН ЈАЗИК (ОДДЕЛЕНСКА НАСТАВА,И ПРЕДУЧИЛИШНО ВОСПИТАНИЕ, КАКО И ЗА СТУДЕНТИТЕ КОИ СТУДИРААТ НА СТУДИСКАТА ГРУПА БИБЛИОТЕКАРСТВО КАДЕ АНГЛИСКИОТ ЈАЗИК Е ЗАДОЛЖИТЕЛЕН ПРЕДМЕТ).

РАКОВОДИТЕЛИ НА ИНСТИТУТИ

Корисни линкови

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________