Студентска табла
Настани
  • No Events
Категории
  • Без категории
септември 2017
П В С T П С С
« Авг    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Огласна табла

ПРОДОЛЖЕНО ПРИЈАВУВАЊЕ НА КАНДИДАТИТЕ КОИ ИМААТ ЗАВРШЕНО ВИСОКО

ПРОДОЛЖЕНО ПРИЈАВУВАЊЕ НА КАНДИДАТИ КОИ ИМААТ ЗАВРШЕНО ВИСОКО ИЛИ ВИШО ОБРАЗОВАНИЕ НА СРОДНИ ФАКУЛТЕТИ И ВИШИ ШКОЛИ 

    РОКОТ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА КАНДИДАТИТЕ КОИ ИМААТ ЗАВРШЕНО ВИСОКО ИЛИ ВИШО ОБРАЗОВАНИЕ НА СРОДНИ ФАКУЛТЕТИ И ВИШИ ШКОЛИ, НАДВОР ОД КВОТАТА НАЈМНОГУ ДО 10% ОД РЕДОВНИТЕ СТУДЕНТИ УТВРДЕНИ СО КОНКУРСОТ, НА ПЕДАГОШКИОТ ФАКУЛТЕТ „СВ.КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО СКОПЈЕ, СЕ ПРОЛОНГИРА И ИСТИОТ ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДО 18.9.2017 ГОДИНА.

 

Скопје, 6.9.2017                      

                    Продекан за настава

                                                                  Проф. д-р Весна Макашевска

Корисни линкови

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________