Прв циклус студии
Докторски студии
Доквалификација

_________________________

февруари 2018
П В С T П С С
« Јан   Мар »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
Огласна табла

Monthly Archives: февруари 2018

ФИЗИЧКО ОБРАЗОВАНИЕ СПОРТ И ЗДРАВЈЕ ВО II-СЕМЕСТАР ВО УЧЕБНАТА 2017/2018 

СООПШТЕНИЕ

 

ЗА РЕДОВНИТЕ СТУДЕНТИ ОД I ГОДИНА ОД  ПЕДАГОШКИОТ  ФАКУЛТЕТ ЗА НАСТАВАТА ПО

ФИЗИЧКО ОБРАЗОВАНИЕ СПОРТ И ЗДРАВЈЕ ВО II-СЕМЕСТАР ВО УЧЕБНАТА 2017/2018 

Наставата ќе отпочне да се реализира од 19.02.2018 во… Continue reading

ИНФОРМАЦИЈА ЗА НАСТАВАТА ВО ЛЕТНИОТ СЕМЕСТАР

ИНФОРМАЦИЈА 

 

СЕ ИЗВЕСТУВААТ СТУДЕНТИТЕ НА ПЕДАГОШКИОТ ФАКУЛТЕТ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ – СКОПЈЕ ДЕКА НАСТАВАТА ВО ЛЕТНИОТ СЕМЕСТАР, ВО УЧЕБНАТА 2017-2018 ГОДИНА СПОРЕД УНИВЕРЗИТЕТСКИОТ КАЛЕНДАР ВЕЌЕ ЗАПОЧНА НА 5.2.2018 ГОДИНА.

ЗА ТАА ЦЕЛ E ПОТРЕБНО СТУДЕНТИТЕ ДА СЕ… Continue reading

Резултати од Тест 1 и Тест 2 – Инклузивно образование

СТУДЕНТИТЕ КОИ ИМААТ НАЗНАЧЕНО „ДОПОЛНИТЕЛНО“ ДА СЕ ЈАВАТ НА 6.2.2018год. ВО ПРОСТОРИИТЕ НА ФИЛОЗОВСКИОТ ФАКУЛТЕТ

Резултати од Тест 1 и Тест 2 – Инклузивно образование  IO

ред бр. бр. индекс редов-ност сем. презен-тација Т1 Т2 вкупно

бодови

оценка
1.… Continue reading

ЗАВЕРКА НА ЗИМСКИ И УПИС НА ЛЕТЕН СЕМЕСТАР 2017/18

СООПШТЕНИЕ

За ЗАВЕРКА на зимски и УПИС на летен СЕМЕСТАР
ВО УЧЕБНАТА 2017-2018 ГОДИНА

Се известуваат студентите дека уписот на летен семестар во учебната 2017/2018 год. ке започне од 08.02.2018 год. и ќе… Continue reading

______________________

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________