Студ. парламент
Докторски студии
Доквалификација

_________________________

јануари 2018
П В С T П С С
« Дек   Фев »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Огласна табла

Monthly Archives: јануари 2018

Конкурс за Педагошка доквалификација-летен семестар 2017-2018

Педагошкиот факултет „Св. Климент Охридски“ во Скопје, во состав на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, согласно добиеното Решение за акредитација, како и Решението за утврдување на висината на трошоците, донесени од Министерот за образование и наука, распишува

 … Continue reading

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ИСПИТИТЕ КАЈ ПРОФ. Д-Р Тања Котева-Мојсовска

ИЗВЕСТУВАЊЕ 

 

Се известуваат сите студенти од сите групи и од сите студиски програми (редовни, вонредни, од проектот 40/45) кои полагаат кај проф. д-р Тања Котева-Мојсовска дека испитите закажани на 26.1.2018 г. се презакажуваат на 27.1.2018 г. во следниве… Continue reading

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ИСПИТИТЕ КАЈ ПРОФ. Д-Р АДНАН ЌАХИЛ

СООПШТЕНИЕ

 

СЕ ИЗВЕСТУВААТ СТУДЕНТИТЕ ДЕКА СЕ ВРШИ ПРОМЕНА НА ТЕРМИНИТЕ ЗА ИСПИТИ ВО ИСПИТНАТА СЕСИЈА ЈАНУАРИ 2018 ГОДИНА, КАЈ ПРОФ. Д-Р АДНАН ЌАХИЛ И ТОА:

  • ИСПИТОТ „ОСНОВИ НА ПРИРОДАТА“ (ЗА МАКЕДОНСКИ И ТУРСКИ НАСТАВЕН ЈАЗИК) ЌЕ СЕ РЕАЛИЗИРА НА… Continue reading

Промена на термин за испитите религиски системи и мултикултурно образование

ИЗВЕСТУВАЊЕ 

СЕ ИЗВЕСТУВААТ СТУДЕНТИТЕ КОИ СТУДИРААТ НА (МАКЕДОНСКИ И ТУРСКИ ЈАЗИК), ДЕКА ВО ИСПИТНАТА СЕСИЈА ЈАНУАРИ 2018 ГОДИНА, СЕ ВРШИ ПРОМЕНА НА ТЕРМИНИТЕ ЗА ИСПИТИ ПО ПРЕДМЕТИТЕ:

РЕЛИГИСКИ СИСТЕМИ

И МУЛТИКУЛТУРНО ОБРАЗОВАНИЕ.

 

ИМЕНО, ИСПИТИТЕ ЗАКАЖАНИ ЗА 13.1.2018 ГОДИНА,… Continue reading

Промена на термини во тековната испитна сесија

ИЗВЕСТУВАЊЕ 

Се известуваат сите студенти од сите групи (редовни, вонредни, од проектот 40/45) кои полагаат кај проф. д-р Сузана Никодиновска-Банчотовска дека сите испити закажани на 15.1.2018 г. се презакажуваат на 30.1.2018 г. во истите временски термини и во истите… Continue reading

Испитна сесија 2019
______________________

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________