Информатори


————————————————-


————————————————–


Настани
  • No Events
Категории
  • Без категории
септември 2017
П В С T П С С
« Авг   Окт »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Огласна табла

Daily Archives: септември 11, 2017

ИНФОРМАЦИЈА ЗА СЛОБОДНИ МЕСТА ВО ТРЕТОТ УПИСЕН РОК 2017/18г

ПЕДАГОШКИОТ ФАКУЛТЕТ
 „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ – СКОПЈЕ

НА ПЕДАГОШКИОТ ФАКУЛТЕТ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ – СКОПЈЕ, ВО ТРЕТИОТ УПИСЕН РОК 2017/2018 ГОДИНА ИМА  СЛОБОДНИ МЕСТА ЗА СЛЕДНИВЕ СТУДИСКИТЕ ПРОГРАМИ И НАСТАВНИ ЈАЗИЦИ:

ОДДЕЛЕНСКА НАСТАВА

 

Редовни… Continue reading

ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИСПИТИ, СЕСИЈА АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ 2017

****СЕ ИЗВЕСТУВААТ СТУДЕНТИТЕ ДЕКА ИСПИТИТЕ ВО ИСПИТНАТА СЕСИЈА АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ 2017 ГОДИНА,

КАЈ ДОЦ. Д-Р БУРХАН АХМЕТИ ЌЕ СЕ РЕАЛИЗИРААТ НА 3.10.2017 ГОДИНА, СО ПОЧЕТОК ВО 10.00 ЧАСОТ

ВО ПРОСТОРИЈА 222.

 

 

ПРЕДМЕТЕН НАСТАВНИК
ДОЦ. Д-Р БУРХАН АХМЕТИ

 

****СЕ… Continue reading

ИСПИТИТЕ ПО ПРЕДМЕТИТЕ КАЈ ПРОФ. Д-Р ТЕУТА ШАБАНИ

 ИЗВЕСТУВАЊЕ 

 

ЗА КОМИСИСКО ПОЛАГАЊЕ НА ИСПИТИТЕ ПО ПРЕДМЕТИТЕ КАЈ ПРОФ. Д-Р ТЕУТА ШАБАНИ

СЕ ИЗВЕСТУВААТ СТУДЕНТИТЕ ДЕКА СИТЕ ИСПИТИ КАЈ ПРОФ. Д-Р ТЕУТА ШАБАНИ, КОМИСИСКИ ЌЕ СЕ РЕАЛИЗИРААТ НА 20.09.2017 ГОДИНА, СО ПОЧЕТОК ВО 11:00 ЧАСОТ, ВО… Continue reading

ФИНАЛНИ РАНГ ЛИСТИ ВТОР УПИСЕН РОК

18- Библиотекарство – Државна квота

18- Библиотекарство – Специјални услови

18-Одделенска настава – албански – Вонредни

18-Одделенска настава – албански – Нерангирани

18-Одделенска настава – албански – Приватна квота

18-Одделенска настава – македонски – Државна квота

18-Одделенска настава – македонски… Continue reading

ПЕДАГОШКА ДОКВАЛИФИКАЦИЈА- ЗА ЗИМСКИОТ СЕМЕСТАР

СЕ ИЗВЕСТУВААТ СИТЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ КАНДИДАТИ ДЕКА ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА СТУДИСКАТА ПРОГРАМА ЗА СТЕКНУВАЊЕ НА ПЕДАГОШКО-ПСИХОЛОШКА И МЕТОДСКА ПОДГОТОВКА – ПЕДАГОШКА ДОКВАЛИФИКАЦИЈА- ЗА ЗИМСКИОТ СЕМЕСТАР ВО УЧЕБНАТА           2017-2018 ГОДИНА, ЌЕ СЕ ВРШИ… Continue reading

Корисни линкови

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________