Информатори


————————————————-


————————————————–


Настани
  • No Events
Категории
  • Без категории
август 2017
П В С T П С С
« Јул   Сеп »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Огласна табла

Daily Archives: август 22, 2017

УПИС на студенти со претходно завршено високо образование

ИНФОРМАЦИЈА
за реализација на Конкурсот за запишување студенти на прв циклус студии во учебната 2017/2018 год. на Педагошкиот факултет „Св. Климент Охридски“ – Скопје,  на насоките:

Одделенска настава, Предучилишно воспитание и Библиотекарство

Се соопштува дека на Педагошкиот факултет „Св.Климент… Continue reading

Септемвриска испитна сесија за ВТОР ЦИКЛУС студии

Ги известуваме студентите од втор циклус студии дека пријавувањето на испитите во септемвриската испитна сесија ќе се реализира електронски од 4.9.2017 г. до 8.9.2017 г., а испитите ќе се изведат од 11.9.2017 г. до 15.9.2017 г. во термин договорен со… Continue reading

Корисни линкови

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________