Информатори


————————————————-


————————————————–


Настани
  • No Events
Категории
  • Без категории
август 2017
П В С T П С С
« Јул   Сеп »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Огласна табла

Monthly Archives: август 2017

Известување за студенти кои полагаат кај проф. д-р Розалина Попова-Коскарова

ИЗВЕСТУВАЊЕ

 

Се известуваат сите студенти од сите групи и од сите студиски програми (редовни, вонредни, од проектот 40/45) кои полагаат кај проф. д-р Розалина Попова-Коскарова дека испитите закажани на 31.8.2017 г. (Општа педагогија, Менаџмент во образованието, Историја на… Continue reading

ИЗВЕСТУВАЊЕ за предметот Музичко воспитание со методика

ИЗВЕСТУВАЊЕ
за предметот Музичко воспитание со методика 

  1. Се известуваат студентите (редовни и вонредни, Предучилишно воспитание) кои студираат по студиската програма 2013-2014 дека испитот по предметот Музичко воспитание со методика кај проф. д-р Владо Талевски ќе се одржи на… Continue reading

ЈАВЕН ОГЛАС за ангажирање на Тутори за реализација на туторска поддршка за ученици Роми кои учат во основно образование во Р.Македонија за учебната 2017/18 година

 

ЈАВЕН ОГЛАС за ангажирање на Тутори за реализација на туторска поддршка за ученици Роми кои учат во основно образование во Р.Македонија за учебната 2017/18 година

 Здружението за поддршка на маргинализирани групи Ромски Ресурсен Центар… Continue reading

Корисни линкови

_______________________

_______________________ _______________________

________________________

________________________

________________________

________________________

________________________